čtvrtek 12. dubna 2018

#plantlover


Ač jsem vlastně vždycky chtěla mít doma nějaký kytky, nebyla jsem schopná se o ně starat dokud jsem se neodstěhovala od maminky. A stejně jako jsem se naučila pořádně uklízet a starat se o domácnost, dokázala jsem udržet svoje kytičky při životě dýl jak měsíc. A začala jsem je hromadit a množit a tak. A tohle je moje dosavadní sbírka.

Asi začneme od kuchyně, protože tak jsem je začala fotit. I úvodní fotka je kuchyňské okno a na něm jenom rýmovník - všechny jsou to už několikáté generace vzešlé z jedné jediné kytky kterou jsme dostali od M. babičky. A vlastně je tam ještě jedno avokádo, který nevim jestli žije nebo ne.Pokračujeme na kredenc vedle okna, kde mám zkumavky s řízkama jak dalších rýmovníků, tak teď i vánoční/velikonoční kaktus co jsem si přinesla z rostlinné štafety ze Zahrady na niti a kytičku s rozkošnýma lístečkama co nevím jak se jmenuje. A dole list monstery co jsme utrhli v Palladiu, který mi po půl roce ve vodě vyhodil kořen, takže jsem ho nadšená zasadila, ale nevím pořádně zda to bude stačit.V obýváku máme dvě drasény (aspoň myslím) tu vysokou dvoubarevnou nám dal M. bratr, že se o ní postaráme líp a tu s visatýma velkýma listama v oranžovym květináči máme zase od M. babičky. Potom největší fikus ze slev v Hornbachu a pomerančovník, kterej taky nevím zda žije, taky ze slev v Hornbachu. Na zlatym vozíku je potom moje nejstarší kytka kterou mám ještě z rodného domova, lopatkovec bez květů, ty upadly už doma, protože jí pořád okusovala Baghíra. Teď vypadá trošku unaveně, protože už chce častější zálivku. A pak tam máme aloe a řízek z břečťanu co nám visí v ložnici.

V ložnici máme kytek nejvíc. Na poličce mám golden pothos co je až na zem a tři řasokoule. Na nočním stolku jsou dvě kytky co nevím jak se jmenujou a Sputnik s kamínkama. Potom máme kytky na okně, tři palmy, nejstarší rýmovník, tlustici, pileu a malou aloe. Pod oknem máme stoličku se stále kvetoucí Anturií, vysokou hubenou co jsem si přinesla z rostlinný štafety a nevím jak se jmenuje, další rýmovník a pokus o novou tlustici (další co už roste z lístečku máme vlastně i v kuchyni). A dole na stupínku je ... teď jsem zapomněla jak se jmenuje, ale množí se tak že jí na listech rostou mimina i s kořínky a ty jsou pak všude. Řízek z pothosu z poličky a další rýmovník. Naproti je potom veliká monstera z Ikei, tu musím v nejbližší době přesadit. Na stolku potom oddělená část z týhle monstery, který zrovna roste novej lísteček a monstera kterou mi M. přivezl z Ústí. Potom bonsai ficus od M. babičky a další rýmovníky... a nahoře je břečťan co je až na zem až za roh. Skoro.

 

A to jsou všechny moje (naše) současný kytičky. Chci jich mít dvakrát, třikrát, desetkrát tolik!

Žádné komentáře:

Okomentovat